Czym zajmuje się Tłumacz przysięgły?

Dużo osób zastanawia się, czym zajmuje się tłumacz przysięgły?

Tłumacz przysięgły to osoba, która zajmuje się przekładem dokumentów sądowych, pism urzędowych i uwierzytelnianiem anglojęzycznych odpisów dokumentów. Dodatkowo może poświadczyć tłumaczenia oraz odpisy sporządzone przez inne osoby.

 

Czym różni się tłumacz przysięgły od zwykłego?

Zdawać by się mogło, że do przetłumaczenia pism wystarczy tłumacz znający język dokumentu. W związku z oficjalnym charakterem pism urzędowych wymagane jest poświadczenie poprawności translacji przez osobę do tego specjalistycznie przeszkoloną, po odbytym egzaminie i posiadającym swoją własną specjalną pieczęć. Dlatego, jeżeli potrzebujemy oficjalnego potwierdzenia poprawności i zgodności z oryginałem, potrzebny nam będzie tłumacz przysięgły. Bytom i okolice to obszar, w który możemy znaleźć tego typu usługi

 

Ile kosztuje jedna strona tłumaczenia?

Cena usługi ustalana jest indywidualnie przez biuro tłumaczeń lub konkretnego tłumacza.  Na kwotę może wpływać:

  • Ilość znaków ze spacjami
  • Liczba stron
  • Ilość rozpoczętych godzin tłumaczeń
  • Tematyka
  • Czas realizacji
  • Rozliczenie
  • To, czy tłumaczenia zamawia klient indywidualny, czy organ państwowy

Orientacyjna stawka za jedna stronę tekstu niespecjalistycznego to 40 zł. Jest to stawka minimalna, więc tańszego tłumaczenia raczej nie znajdziemy. Na stronie ministerstwa sprawiedliwości udostępnione są stawki za konkretne usługi wykonywane na rzecz organów takich jak policja czy sądy.

Jeżeli potrzebujemy tłumaczenia anglojęzycznych dokumentów takich jak akt urodzenia, tłumacz przysięgły języka angielskiego to osoba, z której usług musimy skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *