Jak efektywnie uzdatniać wody powierzchniowe?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają w sposób skuteczny wykorzystać wody powierzchniowe poprzez ich uzdatnianie i przystosowanie do konkretnego zastosowania. Doskonale nadają się do tego procesy koagulacji, flokulacji i sedymentacji.

Wśród ich największych zalet należy wymienić przede wszystkim bardzo wysoką skuteczność, dzięki której przedsiębiorstwa mogą mieć pewność, że realizowane przez nie działania spełnią wszelkie istotne kryteria. Dzięki tego typu rozwiązaniom powstaje między innymi woda technologiczna. Możliwe staje się również efektywne oczyszczanie ścieków – zarówno komunalnych, jak i przemysłowych.

System Actiflo

Jest to zbiór produktów, które doskonale nadają się do „obsługi” wód powierzchniowych. Bez względu na konkretne kryteria czy też wymagania prawne. Do czego używana jest technologia Actiflo? Stosowana jest jako systemy uzdatniania wody pitnej oraz technologicznej, a także do oczyszczania wspomnianych już ścieków przemysłowych i komunalnych.

Doskonale radzi sobie z usuwaniem zakwitów glonów, a także fosforu. Co więcej, Actiflo wykazuje dużą skuteczność w redukcji nieprzyjemnego smaku oraz zapachu wody, związanego z obecnością glonów. Proces oczyszczania realizowany jest w sposób błyskawiczny. Z tego względu technologia ta z łatwością radzi sobie ze zmiennym  obciążeniem wody surowej.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wykorzystanie tego typu systemów wydaje się optymalnym rozwiązaniem w przypadku wód powierzchniowych. Zwłaszcza, gdy zostaną one w odpowiedni sposób zaimplementowane. Jak można się domyślić, najlepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy doskonale znają tę technologię i wiedzą, jak dostosować ją do potrzeb przedsiębiorstwa. Woda dla przemysłu jest niezwykle istotna, dlatego warto decydować się wyłącznie na rozwiązania sprawdzone, których skuteczność została wielokrotnie potwierdzona. Nie ma tu miejsca na półśrodki czy też drogę na skróty. Takie podejście może bowiem doprowadzić do znaczących strat, których przecież nikt nie chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *