Jaki jest najlepszy sposób na odstraszanie gołębi?

Nieodpowiedzialne podejście wielu osób do dokarmiania ptaków sprawia, że te bardzo często stanowią poważny problem. Mowa tu przede wszystkim o gołębiach, które zanieczyszczają budynki, niszczą rośliny i elementy ozdobne znajdujące się na balkonach i sprawiają masę innych kłopotów.

Gdy ptaki pojawią się w naszym sąsiedztwie, możemy być pewni, że będą one regularnie powracały, co oczywiście może wiązać się z poważnymi problemami. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby się ich pozbyć lub przynajmniej zminimalizować ich wpływ. Rozwiązaniem będzie tu oczywiście odstraszacz gołębi, który na rynku występuje w wielu odmianach. Przed wydaniem pieniędzy warto sprawdzić, które z nich okażą się najskuteczniejsze.

Produkty do ochrony przed gołębiami

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są kolce, które montuje się między innymi na gzymsach, parapetach, a także innych elementach architektonicznych. Dzięki nim gołębie nie są w stanie wylądować i narobić szkód. Zanim jednak kupimy kolce, warto sprawdzić, czy nie stanowią one zagrożenie dla gołębi. Choć chcemy się przed nimi chronić, wcale nie oznacza to, że możemy je krzywdzić.

Na szczęście uznani producenci tego typu produktów korzystają z odpowiednich materiałów i metod, dzięki którym są w stanie spełnić wszystkie te kryteria. To dzięki nim możliwa staje się ochrona przed ptakami. Kolce nie są oczywiście jedynymi produktami dostępnymi na rynku. Skorzystać można również ze specjalnych siatek, a także podobizn ptaków drapieżnych, które skutecznie odstraszają gołębie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *