Czy wiesz, że inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się po średnio 8 latach od jej montażu? Wylicza się, że koszty, jakie inwestor ponosił w ramach pobierania energii elektrycznej, zmniejszają się w ciągu całego roku o jakieś 2 tysiące złotych. Generowanie prądu przy zastosowaniu paneli fotowoltaicznych jest przecież całkowicie darmowe, a nadwyżki energii można nawet odsprzedawać.
Kalkulator oszczędności
Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy inwestycja w panele słoneczne (https://amperio.com/pl) jest opłacalna, skorzystaj z dostępnego w sieci kalkulatora oszczędności. Wystarczy, że wpiszesz w poszczególne rubryki konkretne wartości, jak koszty całej inwestycji czy ilość pobieranego prądu każdego miesiąca w porównaniu z płatnościami, jakie były konieczne w wyniku współpracy z dostawcami, by kalkulator wyliczył czas zwrotu inwestycji oraz szacowane nadwyżki pieniędzy z tego tytułu. O kalkulację kosztów i oszczędności zawsze możesz też poprosić firmę, która pośredniczy w sprzedaży oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Koniecznie wybieraj taką, która ma w tej branży już wieloletnie doświadczenie.
Inwestycja, która się opłaca
Fakt, że jednorazowo wydasz sporo na inwestycję w fotowoltaikę, ale musisz wiedzieć, że w Polsce dostępne są dofinansowania, które okazują się ogromnym wsparciem. Dzięki nim panele słoneczne może nabywać dzisiaj każdy, kto posiada wolnostojącą nieruchomość. Panele najczęściej montowane są na dachu od strony słonecznej.
I to nie wszystko, bo oprócz dotacji i zminimalizowania miesięcznych kosztów za prąd do zera, inwestorzy, którzy zdecydowali się na montaż tego odnawialnego źródła energii, zyskują dodatkowo ulgi podatkowe.
Warto też wiedzieć, że nadwyżki wygenerowanej energii elektrycznej zawsze można z zyskiem odsprzedać. Wszystko to sprawia, że panele solarne cieszą się dzisiaj niesłabnącą popularnością.