Pij soki z selera naciowego! Naprawdę warto

W sieci wiele można przeczytać na temat korzyści, na jakie możemy liczyć spożywając odpowiednie ilości warzyw. Są one dostarczycielami wielu witamin i składników mineralnych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Warzywa powinni spożywać nie tylko sportowcy i osoby aktywne fizycznie, ale wszyscy ci, którym zależy na własnym zdrowiu.

Należy przy tym podkreślić, że warzywa możemy używać na wiele różnych sposobów. Okażą się dobrymi dodatkami do dań, a także pysznymi przekąskami. Z powodzeniem zrobimy z nich również musy oraz soki. Doskonałym na to przykładem jest sok z selera naciowego, którego właściwości są naprawdę szerokie.

Seler naciowy to bomba witaminowa

 

W sieci często można natrafić na informacje, jakoby warzywo to było jednym z sekretów długiego, zdrowego życia. I choć w takich poglądach często jest wiele przesady, warto podkreślić, że seler naciowy dostarcza mnóstwo cennych składników. Do tego dochodzą różne właściwości prozdrowotne, obok których nie można przejść obojętnie. Po ich przenalizowaniu, wyciskarka soków stanie się pierwszym sprzętem, po który pobiegniecie do sklepu. Co więc potrafi seler naciowy?

  • Doskonale nawadnia organizm – jak wskazują badania, w 100 g selera znajduje się aż 90 g wody. Sok może okazać się więc dobrą alternatywą dla zwykłej wody butelkowanej.
  • Poprawia wygląd skóry – wszystko za sprawą dużej ilości witamin z grupy B, a także cynku. Dzięki temu, skóra wygląda znacznie zdrowiej, jest również bardziej odporna na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych.
  • Zwiększa odporność – działa również przeciwzapalnie. W selerze znajduje się wiele witaminy C oraz żelaza. Regularne picie soków pozwoli więc uniknąć wielu chorób.
  • Redukuje stres – jak to jest możliwe? Wszystko dzięki dużych ilości magnezu zawartych w selerze naciowym.

To jednak nie wszystko. Tego typu sok warzywny rozszerza również naczynia krwionośne, ma działanie moczopędne i zdecydowanie poprawia przyswajanie wielu składników odżywczych dostępnych w pożywieniu.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, trudno znaleźć powody, dla których nie warto byłoby pić soków z selera naciowego. Zwłaszcza że jego produkcja wcale nie jest trudna. Pomocna okaże się wyciskarka wolnoobrotowa, z której możemy skorzystać podczas przygotowywania także innych soków – zarówno warzywnych, jak i owocowych. Oczywiście przed zakupem należy sprawdzić, do jakich dokładnie składników został on przygotowany. Dzięki temu zyskamy pewność, że okaże się on po prostu przydatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *