Roboty spawające – jak z ich pomocą zredukować czas wdrażania nowych pracowników?

Czy wiedziałeś, że robot spawalniczy może pomóc Ci zaoszczędzić czas na szkoleniu nowych pracowników? Tutaj chcemy rzucić nieco więcej światła na to, jak osiągnąć efektywne szkolenie z pomocą robotów spawających.

Skąd pomysł na wykorzystanie możliwości, jakie daje robot spawający w szkoleniu nowej kadry?

Szkolenie spawaczy jest wąskim gardłem dla wielu producentów. Na rynku od dawna brakuje wykwalifikowanych spawaczy i nie ma wystarczającej liczby praktykantów, aby wypełnić tę lukę. Szkolenie spawaczy od kilku lat stanowi kluczową kwestię, w której jak się okazuje – robot spawający może zdziałać naprawdę wiele.

Zrobotyzowane spawanie to świetna opcja, aby odciążyć wykwalifikowanych spawaczy. Potrzeba jednak czasu, aby przeszkolić zespół w tym, jak wydajnie obsługiwać zrobotyzowane stanowisko spawalnicze.  Może to utrudnić rozpoczęcie pracy. Jak więc skrócić czas szkolenia, aby automatyzacja spawania przyniosła efekty jak najszybciej? Okazuje się, że istnieje skuteczne rozwiązanie, które wdraża coraz więcej wprowadzających stanowisko spawalnicze Panasonic do swojej strategii działania.

W jaki sposób robotyzacja spawania skraca czas szkolenia?

Korzystanie z robota do spawania ma kilka zalet, w tym:

  • wyższa produktywność,
  • jakość produktu,
  • wydajność.

Równocześnie roboty spawalnicze mogą pomóc w zaoszczędzeniu czasu na szkolenie nowych pracowników. Kluczem jest zrozumienie, że wyszkolenie wykwalifikowanego spawacza wymaga czasu — od 2 do 8 miesięcy. Jeśli Twoja firma cierpi na brak wykwalifikowanych spawaczy, jednym ze sposobów jest przeszkolenie członków własnego zespołu. Szkolenia przygotowujące do tego, by właściwie obsługiwać roboty spawające pomagają przezwyciężyć brak spawaczy na rynku pracy, ponieważ oznacza to, że nie musisz polegać na znalezieniu nowych pracowników.

Technologia, jaką zapewnia robot spawalniczy Panasonic ma potencjał, aby skrócić ten czas szkolenia. Spawaczy korzystających w pracy z robotów można szkolić w zakresie wykonywania bardziej rutynowych spoin, co pozwala wykwalifikowanym spawaczom skupić się na bardziej złożonych spoinach. Oznacza to, że nie musisz szkolić tak wielu nowych spawaczy do tych nudnych, rutynowych spoin, które efektywnie wykona robot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *